Olej z Konopi Siewnej
Olej z Konopii Siewnej

Kiedy po raz pierwszy wytłoczyliśmy olej z konopi siewnej od razu uderzył nas jego wspaniały zapach i orzechowy smak. Konopia siewna nie ma nic wspólnego z konopią indyjską i jej narkotycznymi właściwościami. Zamiast tego posiada cenne kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-3 do tego posiada je w optymalnej proporcji trzy do jednego.

Poza tym olej ten zawiera takie składniki jak witaminy A, E, cynk, wapń oraz magnez.

Olej konopny ma działanie zbliżone do oleju lnianego posiadając przy tym niewiele mniej kwasów omega-3. Zawiera około 60 kannabidoidów, jednym z nich jest CBD, czyli kannabidiol posiadających wiele właściwości zdrowotnych, przez co został doceniony m.in. przez brytyjskie stowarzyszenie ‘British Journal of Clinical Pharmacology’ w 2013 roku wg którego CBD przeciwdziała m.in. nudnościom, chorobom psychicznym, zapalnym, stanom lękowym i depresji, oraz zwalcza komórki rakowe oraz guzy.

Należy pamiętać, że olej konopny oprócz kwasów nienasyconych zawiera w sobie również aż 20 aminokwasów, w tym 9, które są kluczowe dla ludzkiego organizmu.

Olej z konopi siewnej to bogactwo witamin B,A,C,E oraz mikroelementów . Witamina E jest silnym antyoksydantem i chroni omega-3 przed utlenieniem , witamina K  bez której synteza białek i enzymów nie mogłaby się odbyć pełni działanie przeciwkrwotoczne, zapewnia prawidłową krzepliwość krwi. Olej z konopny ma również działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Olej z konopi jest bogatym źródłem wysokiej jakości białka, nie posiadającego jednak cholesterolu tak jak to jest w przypadku białek zwierzęcych.

Kolejne właściwości oleju konopnego: hamuje agregację krwinek przez co zmniejsza ryzyko zawału i zatory oraz udarów, przyspiesza regenerację błon śluzowych oraz skóry.

Powinno się go stosować 1-2 łyżki, razy dziennie w potrawach na zimno, surówkach i sałatkach.

 

*Informacje dotyczące właściwości oraz działania oferowanych produktów zostały przygotowane na podstawie materiałów ogólnodostępnych.

Olej z Konopii Siewnej | Cennik

100ml
 
22,00zł
0,25 litra
 
37,00zł
0,5 litra
 
57,00zł